E-shop / Detail zboží


349.00 Kč
Objednat

Chateau Lestrille Capmartin blanc Jean-Louis Roumage

Počet kusů v balení: 1 Ks
Expedice: ihned, nejdéle do 24 hodin od objednání

Popis produktu:
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Producent: Chateau Lestrille Capmartin
Ročník: ročník 2009
Odrůda: Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Semillon

Druh: suché
Barva: bílé
Obsah: 0.75 l
Charakteristika
Chateau Lestrille Capmartin 2010 Bordeaux AOC Blanc
Toto víno je tvořené z odrůdové skladby 33 % Sauvignon Gris (Sauvignon šedý) , 37 % Sauvignon Blanc a 30 % Sémillon. Velká péče je věnovaná hlavně vinici a veškeré práci na ní. Tento přístup je realizován například střihem vedoucí k nízkému hektarovému výnosu s cílem získat jen maximální kvalitu, udržet maximální listovou plochu, dodržovat ideální balanc mezi révou a zatravněním vinic, nebo dokonce vysemeněním bylinek, včasné odlistění ve fázi dozrávání (jen přebytečných listů) obecně jsou všechny tyto postupy praktikovány v rámci programu ideálního zemědělství s respektem k přírodě.
Téma vinifikace začíná až s přesně načasovaným sběrem hroznů v plné a absolutní vyzrálosti. Následuje dvanácti hodinová pelikulární macerace. Po zklidnění a lehké sedimentaci dochází k nastartování fermentace samotné, kterou víno prochází v dubových sudech typu barrique. Další fázi šlechtění víno absolvuje na jemném kvasném sedimentu právě v těchto barrikových sudech s praktikováním pravidelného promíchávání tzv. batonnage. Lahvování je poté směřováno do června následujícího roku po sklizni.
Víno má zlatavě slámovou žlutou barvu. Vůně je až explozivní, ale elegantní připomínající bílou broskev, vyzrálé hrušky a další jemné tóny žlutě dužnatého exotického ovoce. Následné tóny koření a minerality se následně snoubí s jemnou stopou vanilky a vytváří harmonické společenství.Víno má za sebou třpytící se úspěch dvojitého titulu „Coup de coeur“ od renomované redakce Guide Hachette (nejvyšší titul této redakce, kterou uděluje vínu ve své apelaci) a Tenor roku redakce Guide Hubert.Víno se dobře snoubí s pokrmy z bílého masa a ryb, kozím sýrem a jemnými pokrmy z těstovin s využitím mořských plodů a korýšů.
Chateau Lestrille Capmartin blanc Jean-Louis Roumage

Novinky

Rubrika neobsahuje žádné články.

Nabídka týdne

Nádherně svěží Frizzante od pana Buriánka http://www.dobralahvinka.cz/e-shop/detail/519/sekce/9/off/0/

Tematické večery

Otevírací doba vinotéky

na telefonu 605 339 320

 

Odběr novinek

Chcete-li dostávat aktuality a nabídky mailem vyplňte vaši e-mail adresu: