E-shop / Detail zboží


265.00 Kč
Objednat

Tor dell´Elmo – Prosecco DOC - brut

Počet kusů v balení: 1 Ks
Expedice: ihned, nejdéle do 24 hodin od objednání

Popis produktu:
Země: Itálie
Producent: Spumante Italiano
Druh: suché
Barva: bílé
Obsah: 0.75 l

Charakteristika
Tor dell´Elmo – Prosecco DOC - brut - italské šumivé bílé víno
V roce 1950 Primo Togni založil se svým synem ve vesničce Serra San Quirico, jež se nachází v srdci Italského regionu Marche, několik desítek kilometru od správního střediska Ancona, vinařství Azienda Agricola Togni. Primárně začíná s produkcí výhradně šumivého vína z těch nejlepších poloh(cru) vybraných vinic v tradičních oblastech severní Itálie v regionech Veneto a Merche a v současnosti se jeho produkty těší obrovské přízni nejen v Itálii, ale i po celém světě.

Jedná se o šumivé víno vyrobené metodou charmant, tudíž metodu druhotného kvašení v nerezových tancích, ze kterých je po dosažení požadovaného naležení a perlení víno stočeno do silnostěnných lahví. U vína Prosecco tato doba druhotné fermentace trvá 30 dní v nerezových autoklávách o obsahu 240-300hl. Dosažená teplota při tomto procesu je 20°C. Po druhém prokvašení víno dosahu tlaku 5-6 atm. Víno se vyrábí z odrůdy Prosecco nebo také známé pod synonymem Glera.
Vinice se rozprostírají na krásných svazích členité přírody mezi známými, ale nenápadnými obecemi Conegliano a Valdobbiadene, které propůjčili svá jména i oficiálnímu původu těchto vín.
Víno nese světle žlutou třpytivou barvu. Vůně je svěží, květinově ovocná s příjemnou intenzitou. Chuť je suchá aromatická, připomínající čerstvé ovoce jako mirabelky, jablka, hrušky a karambolu. V dochuti se objevují jemné tóny koření a bylinek.
Toto Prosecco Brut může být využité jako ideální aperitiv nebo přípitek při různých příležitostech nebo jako skvěle harmonizující partner k pokrmům z ryb a mořských plodů, paštik a terin z drůbeže a ryb. Jeho dosage při lahvování byla naladěna 10gr/lt.

Finálním využitím mohou být i nesladké dezerty na bázi různých sýrů či sušeného ovoce a oříšků různých druhů.
Ideální servisní teplota by se měla pohybovat mezi 6-8°C.
Vhodnou sklenicí pro dokonalý projev těchto vín jsou klasické šampaňské flétny o minimálním obsahu 180-250ml.
Tor dell´Elmo – Prosecco DOC - brut

Novinky

Rubrika neobsahuje žádné články.

Nabídka týdne

Nádherně svěží Frizzante od pana Buriánka http://www.dobralahvinka.cz/e-shop/detail/519/sekce/9/off/0/

Tematické večery

Otevírací doba vinotéky

na telefonu 605 339 320

 

Odběr novinek

Chcete-li dostávat aktuality a nabídky mailem vyplňte vaši e-mail adresu: